Jaunumi

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

“Atjaunojamā nākotne” ir jauns konferenču cikls, kura ievadpasākums notiks no šī gada 15. līdz 18. maijam festivāla MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJA atklāšanas nedēļas nogalē kā Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 programmas notikums. Reaģējot uz jaunākajiem centieniem ilglaicīgas nākotnes veidošanā, kā arī aktuālās krīzes pārvarēšanā, konference vērsta uz jaunu nākotnes attīstības virzienu radīšanu, apvienojot tradicionāli savstarpēji nodalītas jomas.

Balstoties festivāla izstādes LAUKI idejā, kas nevis aplūko mākslu tās šaurākajā nozīmē, bet gan respektē visa veida radošās prakses, apvienojot jaunus domāšanas veidus, zinātniskas atziņas, estētiku, tehnoloģijas un sociālās prakses, konference veidos jaunas saskarsmes telpas starp akadēmisko pētniecības darbu un laikmetīgās mākslas prakšu daudzveidību, mākslu un zinātni, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību un sociālajām iniciatīvām 21. gadsimtā.

SPILGTĀKIE KONFERENCES NOTIKUMI

Misko Suvakovic. Pelēkās zonas (no lekcijas materiāliem, 2014)

Piektdien, 16. maijā pl. 18.00 (Gētes institūtā) aicinām uz trijām publiskajām lekcijām par avangardiski orientētas mākslas lomu mūsdienu sabiedrībā.Dr.Miško Šuvakovičs, pazīstams mūsdienu mākslas teorētiķis un profesors no Belgradas Mākslas universitātes, iepazīstinās ar “pelēkajām zonām” – kur māksla šķērso politikas robežas. Savukārt izstādes LAUKI kurators Dr. Armīns Medošs sniegs padziļinātu ieskatu izstādes LAUKI idejās, bet mākslas zinātniece Ieva Astahovska iepazīstinās ar disciplīnu un žanru robežu pārkāpšanu 70. un 80. gadu mākslā Latvijā.

Sestdien, 17. maijā pl. 10.00 (Gētes institūtā) sāksies konferences pirmā diena, kuras tēma ir – Māksla un zinātne - no tehno-ekoloģiskām praksēm līdz jaunām ilgtspējības teorijām. Zviedru māksliniece un mediju mākslas profesore no Santabarbaras universitātes ASV Lisa Jevbrata iepazīstinās ar savu pieredzi strādājot kopā ar zinātniekiem pie datorprogrammas, ar kuras palīdzību mēs varam raudzīties uz pasauli ar dzīvnieku acīm. Citā rakursā mākslinieku un zinātnieku sadarbību parādīs pazīstamais slovēņu mākslinieks Marko Peļhans, kas kopā ar kanādiešu mākslinieku Metjū Bīdermanu pētī ilgtspējības jautājumus ziemeļu polārajos

Lisa Jevbratt. Zoomorph Lab (2014)apgabalos.

Svētdien, 18. maijā pl. 13.00 (Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, Kūrmājas prospektā 13) aicinām uz Liepāju, kur notiks konferences otrā diena – veltīta mākslas pētniecības tēmai. Ar ko mākslas pētniecība atšķiras no zinātniskās pētniecības? Kā laikmetīgās mākslas prakses šodien ietekmē akadēmisko diskursu? Ar savām idejām un tēzēm iepazīstinās mākslinieki, kas strādā kopā ar zinātniekiem, mākslas doktorantūru studenti un docētāji no Ziemeļeiropas – Helsinku Aalto, Oslo, Islandes un Liepājas universitātēm, kā arī no Islandes, Latvijas, Igaunijas un Viļņas

Marko Peļhans un Metjū Bīdermans. Arktiskā mākslasakadēmijām. perspektīva (kopš 2007)

* Konferences programma:

Ceturtdien, 15. maijā 18.00

Izstādes LAUKI atklāšana – performances un kuratoru vadītas ekskursijas un konferences ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE oficiālā pieņemšana
LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS Torņa ielā 1, Rīga

Laikmetīgās mākslas izstāde LAUKI piedāvā spilgtu un dinamisku ainavu ar vairāk kā 40 starptautisku mākslinieku darbiem, kas izaicina līdzšinējos priekšstatus, dekonstruē sociālo realitāti un piedāvā pozitīvas nākotnes vīzijas. Izstādes kuratori - Raitis Šmits, Rasa Šmite (Latvija) un Armīns Medošs (Austrija).

Piektdien, 16. maijā

10.00-14.00 Konferences ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE orgkomitejas tikšanās 17.00 – 19.00 LAUKI – mākslas zinātnieku un kuratoru publiskās lekcijas: Armīns Medošs (Austrija), Miško Šuvakovičs (Serbija), Ieva Astahovska (Latvija) Gētes institūtā Rīgā Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas), Rīgā 20.00 Fetivāla “Māksla+Komunikācija” koncerts Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1, Rīgā

Sestdien, 17. maijā

Konferences ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE 1. diena MĀKSLA UN ZINĀTNE – no tehno-ekoloģiskām praksēm līdz jaunām ilgtspējības teorijām 10.00 Lekcijas. Marko Peļhans (Slovēnija / ASV) un Metjū Bīdermans (Kanāda), Lisa Jevbrata un Ričards Bārbrūks 12.00 Mākslinieku pezentācijas 15.00 SPĒLĒJAM LAUKUS – Iestādi! Nepieradinātās ontoloģijas vēstures aktivizēšanai, atvērtā sesija Gētes institūtā Rīgā Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas), Rīgā 19.00 – 24.00 izstādes LAUKI publiskā programa Muzeju nakts ietvaros LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS

Svētdien, 18. maijā

Konferences ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE 2. diena MĀKSLA KĀ PĒTNIECĪBA – no strapdisciplināriem meklējumiem un līdzdalības kultūras līdz akadēmiskiem pētījumiem, prezentācijas, diskusiju sesijas 13.00 Prezentācijas un diskusijas 15.00 Liepājas Mākslas pētījumu laboratorijas jauno mediju mākslas Showcase Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā Kūrmājas prospektā 13, Liepājā

* Pieteikšanās dalībai konferencē

Ieeja konferences pasākumos ir bez maksas, taču lūgums iepriekš pieteikt savu dalību elektroniski: rixc@rixc.lv

Kontaktinformācija: Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Maskavas iela 10, Rīga, LV-1050, e- pasts: rixc@rixc.lv, 67228478.

Vairāk informācijas: http://fields.rixc.lv * Organizatori:

Jauno konferenču ciklu organizē Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Renewable Network un ARS BALTICA sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, Dānijas Kultūras institūtu Latvijā, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju, kā arī citām partnerorganizācijām, kultūras institūcijām un sadarbības tīklu partneriem. Šī pasākuma mērķis ir Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības platformas paplašināšana, kļūstot par “vienojošo posmu“ starp dažādajām jau pastāvošajām Ziemeļeiropas un Baltijas jūras reģiona platformām un sadarbības tīkliem, kā arī sasaistīt tās ar pārējām Eiropas un pasaules valstīm.

Atbalsta: Konference “Atjaunojamā nākotne” notiek ilgtermiņa sadarbības projekta “Renewable Network” (atbalsta Ziemeļu kultūras punkts) un ES sadarbības projekta “Soft Control” (atbalsta ES programma “Kultūra 2007-2013”) ietvaros.

Nodibinājums Rīga 2014, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Austrijas Kultūras ministrija, Austrijas vēstniecība Rīgā, Ziemeļu kultūras punkts, ABLV fonds.

Sadarbības partneri: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Softcontrol, Techno-Ecologies, Gētes institūts Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Dānijas kultūras institūts, ARS Baltica, Renewable Network, Liepājas Universitātes Mplab, Kolonna Hotels Group, Islande Hotel.

Atgriezties
 

14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support