Jaunumi

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

Š.g. 16. maijā pl. 20.00 Spīķeru koncertzālē norisināsies krāšņas festivāla “Māksla+Komunikācija'2014” audiovizuālās performances un elektroniskās mūzikas koncerts. Viens no prominentākajiem pasākuma viesmāksliniekiem būs Makino Takaši – šī brīža vadošais Japānas eksperimentālā kino pārstāvis, kurš Rīgā performēs savu vairākkārt apbalvoto darbu – videoperformanci “ Kosmosa troksnis 3D.”

Makino Takaši (Makino Takashi) ir Tokijā dzimis videomākslinieks un režisors, kura radošā darbība aizsākusies divdesmitā gadsimta deviņdesmito gadu beigās. 2001. gadā Takaši absolvēja Nihon Universitātes Mākslas koledžas kino nodaļu, specializējoties kinematogrāfijā. Tam sekoja filmu mūzikas un apgaismojuma studijas pie brāļiem Kvejiem Londonā, pamatā pievēršoties tieši filmu mūzikai un apgaismojumam. Pēc atgriešanās Japānā Makino Takaši turpināja attīstīt savu unikālo rokrakstu, un kopš 2004. gada mākslinieks regulāri demonstrē savas filmas Japānā, Eiropā un citviet pasaulē. Šobrīd Makino Takaši tiek uzskatīts par spilgtāko Japānas eksperimentālā kino jaunā viļņa pārstāvi.

Takaši talants un unikālās pieejas nav palikušas nepamanītas – mākslinieks saņēmis prestižus apbalvojumus gan Japānā, gan starptautiskajā arēnā. Makino darbs „Tukšuma elementi” (Elements of Nothing) tika nominēts prestižajam Tiger Award apbalvojumam Starptautiskajā Roterdamas filmu festivālā 2008. gadā. Kopš tā laika Takaši filmas izrādītas vairāk kā 30 starptautiskos video mākslas un eksperimentālā kino festivālos visā pasaulē. Mākslinieka 35 mm filmas un HD instalācija tikusi izrādīta Tokijas Metropolitēna mākslas muzejā, savukārt 2009. gadā Takaši videodarbs „Miers kosmosā” (Still in Cosmoss) ieguva Grand-Prix balvu 25 FPS Starptautiskajā eksperimentālā kino un video mākslas festivālā Horvātijā. Šobrīd Makino Takaši tiek uzskatīts par vienu no Japānas eksperimentālā kino jaunā viļņa ievērojamākajiem talantiem.

Rīgas publikai un viesiem Makino Takaši dāvās iespēju sadzirdēt un arī vizuāli pieredzēt bezgalīgā visuma skaņu performancē “Kosmosa troksnis 3D”, kurā neparasta kosmiskā klusuma sonifikācija savīsies ar pārsteidzoši krāšņām, suģistējošām vizualizācijām. Performance demonstrēta un guvusi atzinību prestižajā starptautiskajā Roterdamas filmu festivālā 2013. gadā.

Performances un elektroniskās mūzikas koncerts ir daļa no 16. starptautiskā mediju kultūras festivāla „Māksla+Komunikācija’ 2014”, kas ik gadu pulcē ap simts dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, lai lai diskutētu par jaunākajām idejām un tendencēm mākslā, sabiedrībā, zinātnē un tehnoloģiju attīstībā. Šī gada festivāla programma papildina vērienīgo izstādi “Lauki”, kas no 16. maija līdz 3. augustam būs aplūkojama LNMM izstāžu zālē Arsenāls.

Biļetes uz “Māksla+Komunikācija 2014” festivāla koncertu ir nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7585

Biļešu cenas: 9 EUR, studentiem, skolēniem un pensionāriem – EUR 4,50. Biļetes varēs iegādāties arī pirms koncertiem (vietu skaits ierobežots).

Koncerta norises vieta: Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4/1, Rīga

Sekojiet līdzi informācijai par citiem festivāla notikumiem un izmaiņām festivāla mājas lapā: http://fields.rixc.lv vai sazinieties ar festivāla organizētājiem – Jauno mediju kultūras centru RIXC elektroniski, sūtot e-pastus uz rixc@rixc.lv

Sekojiet līdzi mums arī: http://www.facebook.com/rixcriga un http://twitter.com/rixcriga

Kontaktinformācija:

Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Maskavas iela 10 (3. stāvs), Rīga, LV-1050 Tālr.: 67228478 (birojs), 29635167 (Agnese Baranova, mob.) E-pasts: rixc@rixc.lv

Atbalsta: nodibinājums Rīga 2014, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds,ES programma Kultūra 2007–2013, Austrijas Kultūras ministrija, Austrijas vēstniecība Latvijā, Gētes institūts Rīgā.

Informatīvais atbalsts: Delfi.lv, ir.lv, KDiena, easyget.lv, FOLD, VETO MAGAZINE, Satori,

Arterritory, Rīgas Laiks, echogonewrong.com, We-make-art-nomoney.com, Neural, Riga This

Week, Kultura.lv, Pastaiga, Live Riga, LR1, LR2, Euroawk, JCDecaux, Radio Naba, Figaro.

Atgriezties
 

14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support