LAT Press Support Contact

News

Pieredze vienmēr atrodas kustībā. Pieredze ir tas, kas notiek ar mums – neatkarīgi no kultūras un vēsturiskā konteksta. Taču vienlaikus pieredze ir arī aktīvi teoretizējošs process, kas balstās uz pētījumiem, pieņēmumiem un līdzībām… (K. A. Džonsa)

Projekta pamatā ir jaunas paplašinātās realitātes (jeb AR - Augmentētās Realitātes) izstāžu plaformas aplikācijas “Sensus Art” izstrāde un pirmā izstāde, kurā tiks eksponēti šī projekta ietvaros jaunradīti AR mākslas darbi, kas tiecas pētīt mūsu maņu pasauli (jeb “sensoriju”) savienojumā ne tikai ar pilsētvidi, bet arī laiku - veidojot pārklājumus starp pagātni, tagadni un nākotni. 

Izstādes pirmatklāšana projekta “Pieredzes ekoloģijas” ietvaros notiks ceturtdien, 25. novembrī, plkst.19.00 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Jaņa Rozentāla laukumā 1 no Esplanādes puses. Atklāšanas laiks var mainīties sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem. Savukārt aplikācijas “Sensus Art” prezentācija, simpozijs un mākslas darbu prezentācijas notiks 10. decembrī. 

Izstādes kuratori: Raitis Šmits, Rasa Šmite

Mākslinieki: Jurģis Peters, Sabīne Šnē, Rihards Vītols, Zane Zelmene

Izstādes producente: Agnese Baranova

Producents: Jauno mediju kultūras centrs RIXC, (c) RIXC Sensus Art 2021

Vairāk informācijas un vietnes adrese, kur pēc atklāšanas būs redzami projekta rezultāti: 

http://rixc.org  

CONTACTS

rixc@rixc.org

+371 67228478 (office)

+371 26546776 (Rasa Smite)