Dalība

Mēs aicinām jūs piedalīties sesijā:

“Spēlē Laukus – Iestādi tos!” Nepieradinātā ontoloģija kā vēstures attīstītājs.

Sestdien, 17. maijā, 15:30

 Sesiju vada “Lauki” kuratori: Armins Medošs un Raitis Šmits

Taksonomiju pārveidošana par radošajām praksēm sevī iemieso vēlmes pēc pārmaiņām, atjaunošanās un ilgtspējas.

1. daļa

Spēlēt laukus – valodas spēle

Sākot ar 2013. gada maiju, mākslinieki un teorētiķi tika aicināti piedalīties publiskas sesikās, kuru mērķis bija diskutēt par mākslas pārveidojamo potenciālu un improvizēto taksonomiju radīšanu. Mērķis bija un vēl joprojām ir attīstīt kritisku vārdnīcu par māksas un tehnoloģiju, mākslas un zinātnes tematiem.

2. daļa

Nepieradinātā ontoloģija

Rīgā, 2014. gada maijā tiks izspēlēta jauna “Spēlē Laukus” sesija. Šim iemeslam, spēle tiks attīstīta, radot transformējamo prakšu matricas. Spēlēs nosaukums ir “Iestādi to! Nepieradinātā ontoloģija kā vēstures attīstītājs”

Šajos laikos notiek meklējumi pēc kvalitātes. Sesija sastāvē sno divām daļām. Sākotnēji mākslinieki īsumā pastāstīs par saviem darbiem. Kopā ar žūriju, tie apsptiedīs kurš no terminiem ir piemērotāks, lai aprakstītu to darbu, un kuru no laukiem ir iesaistīti darba veidošanā. Tad, kopā ar citiem māksliniekiem un auditoriju, notiks kvalitatīvo ideju brainstorm – termini un koncepti, kuri izsaka pašas vēlamākās īpašības lai šis darbs tiktu izpildīts. Tālākajos soļos, cilvēki var izvēlēties uzņemties uzraudzību par kādu no kvalitātēm. Tiem būs jāapspriež pieņemtais lēmums – kādēļ šī kvalitāte ir nepieciešama, un kādēļ tieši viņi ir labākie, kas var par to uzņemties atbildību. Tāpat, tie ieteiks augu, kurš iemieso uz to balstīto kvalitāti un taksonomiju. Pēcāk, šis augs tiks iestādīts izvēlētajā vietā, kur tas simbolizēs izvēlēto kvalitāti un taksonomiju. Pēdējais lēmums par kvalitāšu izvēli un aprūpētājiem ir žūrijas rokās.

“Iestādi to – nepieradinātās ontoloģijas” Rīgā ir sākums projektu sērijai, kā turpinājums izstādei “Lauki”, kuras kuratori – Armins Medošs un Raitis Šmits – aicināja māksliniekus, zinātniekus un teorētiķus sadarboties transdisciplinārā mākslas un zinātnes pētījumā ar tēmu “nepieradinātā ontoloģija”. Ideja ir vienā laikā izstrādāt vairākas kārtās. Mākslinieku, agrikultūru kopēju, dizaineru, tehnoloģiju speciālistu un zinātnieku darbi, kas piepildīti ar transdisciplinārām sastāvdaļām, kas dziļā veidā izpludina robežas starp starp dažādām disciplīnām un laukiem, un kas sastāv no sociāli transformējamām sastādaļām, ir ņemti par iedvesmu lai radītu tiešsaites un netiešās   nepieradinātās ontoloģijas. Ar mājaslapas palīdzību, arī plašāka publika var iesaistītos piedāvājot jēdzienus. Šīs jaunās nepieradinātas ontoloģijas pēc tam tiek iestādītas dabā. Praktķi, kopā ar kuratoru un projekta iniciatoru, Arminu Medošu un kuratoru Raiti Šmitu izveidos ieiesojumu to ontoloģijām un modalitātēm.

Šīs sesijas iznākums būs jauni termini, raksti, kuri balstiti uz sesiju diskusijām, kā arī izstādē “Lauki” prezentēto darbu analīzes tiks publicēti vienā no nākamajiem “Acoustic Space” izdevumiem,  nerecenzēto žurnālu sērijās (15. izdevums), kura redaktori ir Raitis Šmits un Armins Medošs.

 

Aicinājums konferences priekšlikumiem

Mēs izsludinam aicinājumu pieteikties prezentāciju sesijām jaunajā konferenču sērijā par mākslas un zinātnes pētniecību un kultūras inovācijām – Atjaunojamā nākotnē – kuras notiks 2014. gada 15.-18. maijā, Rīgā un Liepājā, par godu izstādes “Lauki” atklāšanai.

Īpaši aicinam pieteikties māksliniekus kuri darbojas zinātnē, pētniekus, kuri darbojas ar ilgtspējas perspektīvām dažādās perspektīvās, kā arī doktorantūras studentus – lai dalītos ar to pētījumu idejām un rezultātā, attiecībā uz sekojošajiem tematiem:

  • Jaunu ilgtspējas teoriju radīšana
  • Māksla kā petījums
  • Māksla un zinātne

Lūgums, sūtīt savus pieteikumus – īsus abstraktus (100-200 vārdi), kā arī savas biogrāfjas uz rixc@rixc.lv

Pieteikuma beigu datums: 2014. gada 15. aprīlis.

Mēs varēsim atbalstīt dalībniekus no Baltijas un Ziemeļu valstīm, kā arī daļēji dalībniekus no citām Eiropas valstīm. Akadēmiskos pētniekus aicinam pieteiktes ceļojumu atbalstam savās universitātēs, ja nepieciešams varam jūs nodrošināt ar ielūguma/apstiprinājuma vēstuli.

Konferece “Atjaunojamā nākotne” norisinās “Atjaunojamā tīkla” -  ilgtermiņa sadarbības projekta ar Ziemeļu Kultūras punkts – ietvaros. 

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support