Par jauno konferenču sēriju

“Atjaunojamā nākotne” ir jauns konferenču cikls, kura ievadpasākums notiks no šī gada 15. līdz 18. maijam festivāla MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJA atklāšanas nedēļas nogalē kā Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 programmas notikums. Reaģējot uz jaunākajiem centieniem ilglaicīgas nākotnes veidošanā, kā arī aktuālās krīzes pārvarēšanā, konference vērsta uz jaunu nākotnes attīstības virzienu radīšanu, apvienojot tradicionāli savstarpēji nodalītas jomas.

Balstoties festivāla izstādes LAUKI idejā, kas nevis aplūko mākslu tās šaurākajā nozīmē, bet gan respektē visa veida radošās prakses, apvienojot jaunus domāšanas veidus, zinātniskas atziņas, estētiku, tehnoloģijas un sociālās prakses, konference veidos jaunas saskarsmes telpas starp akadēmisko pētniecības darbu un laikmetīgās mākslas prakšu daudzveidību, mākslu un zinātni, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību un sociālajām iniciatīvām 21. gadsimtā.

Jaunās konferenču sērijas dibinātāji ir RIXC sadarbībā ar ARS BALTICA un Renewable Network, izstādes LAUKI kuratori un mākslinieki, kā arī partneri no mākslas un izgltības institūcijām un sadarbības tīkliem.

Ar šo konferenču sēriju mēs vēlamies ne tikai veidot jaunu Baltijas jūras / Ziemeļeiropas sadarbības platformu, bet arī kļūt par 'savienotājposmu', nodrošinot saikni starp dažādām platformām un tīkliem, kas eksistē šajā reģionā, kā arī savienot tos ar citām Eiropas un pasaules valstīm.

KONFERENCES ORGANIZĀCIJA:

Konferences vadītāji: Dr Rasa SMITE and Raitis SMITS
Konferenču sērijas padome: Dr Rasa SMITE, Dr Armin MEDOSCH (AT), Marcus HAGEMANN (DE), Dr Misko SUVAKOVIC (RS), Regine DEBATTY (BE/UK), Annick BUREAUD (FR), Margrét Elísabet ÓLAFSDÓTTIR (IS), Lily DIAZ-KOMMONEN (FI), Kristin BERGAUST (NO), Raivo KELOMEES (EE), and others – tbc.
Lokālā organizācijas un programmas izstrādāšanas komiteja: Raitis SMITS / RIXC / LMA (Riga), Daina SILINA / RIXC (Riga), Agnese BARANOVA / RIXC (Riga), Santa MAZIKA / LiepU MPLab (Liepaja), Anna TRAPENCIERE / LiepU MPLab (Liepaja), Ainars KAMOLINS / LU (Riga), Ieva ASTAHOVSKA / LCCA (Riga)

ATBALSTS:

Konference dibināta Ziemeļu Kultūras punkta finansētā daudzgadu sadarbības projekta Renewable Nework ietvaros. Jauno konferenču sērijas dibināšanu atbalsta arī Rīga 2014, tādējādi šī konference vienlaikus kļūst arī par Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta mantojumu.

Konferences atbalstītāji un partneri: Rīga 2014, Rīgas Dome, Ziemeļu kultūras punkts, VKKF, LR Kultūras ministrija, Austrijas Kultūras ministrija, ES Kultūra 2007-2013 programma, un citi.

 

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support