Sesile Babiole (FR)

BZZZ! Elektrības skaņa (2012)

“Bzzz!” ir skaņu instalācija, kura radīta, lai padarītu elektrības skaņu sadzirdamu un izplatītu to apkārtējā telpā. Skulptūra ir veidota radiālā formā: tā ir izkārtota ap telpas centrā novietotu skaņas viļņu ģeneratoru, un to ietver uz statīviem izvietoti skaļruņi. Ģenerators ir savienots ar skaļruņiem, izmantojot vertikāli sastiprinātu audio vadu saišķi. Tas sazarojas līdzīgi kokam, norādot elektriskās strāvas ceļu. Frekvences ģeneratoriem apzināti ir izveidots vienkāršs dizains, atstājot vien dažas elektroniskas komponentes, kas ļauj modulēt elektrisko strāvu, lai radītu papildus skaņas vibrācijas. Skulptūra vienlaicīgi rada sešus skaņu signālus un pārraida tos apkārtējā vidē. Šāds izkārtojums ļauj apmeklētājam pārvietoties no vienas skaņas pie nākamās, izbaudot to savstarpējo mijiedarbību. Ievietojot šo novecojušo, paštaisīto un elementāro skaņas viļņu ģeneratoru mūsdienu digitālajā laikmetā, “Bzzz!” kļūst par tehnoloģiju vēstures liecību un cieņas apliecinājumu neapstrādātajai, analogajai skaņai, vienā vārdā – īstajai elektrības skaņai.

Biogrāfija:

Kopā ar grupu NOX 1980. gados nodarbojoties ar industriālo mūziku, bet mūsdienās pētot elektroniskās un digitālās kultūras, Sesiles Babioles mākslinieciskā trajektorija ir virzījusies pār mūzikai un vizuālajai mākslai. Viņas darbi pastāvīgi virzās no vienas izpausmes valodas uz otru, sajaucot dažādus kodus un interpretējot attiecības starp tehniku, kā ar vizuālo un skaņas mākslu.

Izstādīta publiskās vietās ( ielās, autobusos), vai privātās vietās (galerijās, koncertzālēs), mākslinieces pēdējās instalācijas un performances, no ironijas un oriģinālā leņķa, uzdod jautājumus, apšaubot mūsu valdošās sistēmas pārstāvību. 

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support