Class Wargames (UK, LV, RU, AU)

Gijs Debors, Kara spēle (2007)

Class Wargames ir 2007. gada pavasarī dibināta mākslinieku, akadēmiķu un provokatoru apvienība, kuri sastapās, lai spēlētu spēli: lai no jauna modelētu un apgūtu iespējas, ko piedāvā Gija Debora “Kara spēle”. “Kara spēle” ir Napoleona laika kara stratēģijas imitācija, veidota pēc t.s. Klauzevica modeļa, kurā, lai izdzīvotu, armijām ir nepieciešams uzturēt savu saziņas tīklu. Šo spēli izveidoja Gijs Debors, kurš ir pazīstams kā situacionisma kustības galvenais pārstāvis un darba “Izrādes sabiedrība” autors, kurā tiek kritiski aplūkota patērētāju sabiedrība un mediju piesātinātais kapitālisms. Filma “Class Wargames piedāvā Gija Debora “Kara spēli”” ir mēģinājums traktēt šo revolūcijas stratēģiju 21. gadsimtā. Deboram “Kara spēle” ir nevis parasta spēle, bet gan instrukcija, kā cilvēkiem dzīvot industriālajā sabiedrībā. Spēlējot šo spēli, revolucionārie aktīvisti varēja iemācīties cīnīties un gūt uzvaru pār izrādes sabiedrības represīvajām struktūrām. Instalācija sastāv no filmas, galda spēles un ksenogrāfijām, kas tapušas, izmantojot Xenon-Eye – īpašu kameru, ko izveidojis viens no Class Wargames dibinātājiem – Alekss Veness.

Biogrāfija

Class Wargames ir mākslinieku, aktīvistu un teorētiķu avangarda kustība, kuri līdzdarbojas darbu producēšanā, kas saistīti ar kontrolētā patēriņa ludisko subversiju. Class wargames biedri ir tie, kuri spēlē socio-politiskās spēles, organizē Class Wargames pasākumus, izstādes un performances. Mākslinieki piedalās Class Wargames aktivitātēs, kā, piemēram, filmu veidošanā, publikāciju producēšanā un spēļu izstrādē.

Class Wargames biedri ir sadalīti pilntiesīgajos biedros, turpmāk sauktajiem par aktīvistiem, un asociētajos biedros. Aktīvistiem ir balss tiesības Class Wargames sapulcēs, kā arī ir tiesības piedalīties visos iekšējās organizācijas aspektos. Asociētajiem dalībniekiem nav balss tiesību un tie var piedalīties tikai izpildvaras akceptētos pasākumos. Jebkurš no aktīvistiem var nominēt kādu cilvēku, lai tas varētu kļūt par Class Wargames asociēto biedru. Savu vēlmi kļūt par aktīvistiem, asociētajiem biedriem ir jāpierāda, strādājot Class Wargames labā, izpildkomitejas uzraudzībā. Kolīdz asociētais dalībnieks ir pierādījis savu vēlmi kļūt par aktīvistu, izpildkomiteja to var atzīt par Class Wargames aktīvistu. Jebkurš strīds par to, vai konkrētajai personai jākļūst par aktīvistu, ir jāpārceļ un Galveno sapulci, kurā tiks pieņemts galīgais lēmums.

 ……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Class Wargames. Ziemas manevri

Kara spēles ir politikas turpinājums, tikai citiem līdzekļiem

Biedri! Paceliet savas šampanieša glāzes lai atzīmētu Class Wargames uzvaru kultūras forntē! Par mūsu Gija Debora Kara spēles filmas iznākšanu. Pirmo reizi šīs kara imitācijas Situacionistu politika ir kārtīgi izskaidrota skaņās un attēlos. Apskatot šo filmu, izrādes kapitālisma pretinieki sapratīs Kara spēļu pētniecības nepieciešamību. Spēles sacensības laikā, pie spēles dēļa, dalībnieki iemācas stratēģiskiem un taktiskiem paņēmieniem, kas nepieciešami uzvarai pār globālo buržuāziju.

Mūsu filmā par Debora spēli, Class Wargames, šīs, kaujas laikā iegūtās zināšanas, ir sadalītas piecās daļās: vide, cīņa, jātnieki, arsenāli un saziņas līnijas. Cīņas biedri, uzmanīgi analizējiet šīs pozīcijas. Ņemot vērā to, kā attīstīsies neoliberālisms, jums šīs kara zināšanas būs nepieciešamas, lai sagrautu baņķieru un ierēdņu viltīgos plānus. Un atcerties socialistiskās vēstures mācības: mūsu visspēcīgākie ieroči ir taktikas māksla un gudra stratēģija.

1970. gadu sākumā Debors radīja The society of the Spectacle ekranizāciju, savienojot svešu filmu fragmentus un pievienojot savus skaņu celiņu. Kad sociālās attiecības starp personībām tiek pastarpinātas caur attēliem, šī avangarda tehnika darbojas kā kapitālistiskās monopolizācijas vēsturiskās atmiņas proletāriskā pretinde. Komerciālā kinematogrāfā  produktu citēšana sevī ietver daudz vairāk, kā krāšņo kinozvaigžņu nolīgšana un dārgo specefektu izmantošana audiovizuālajās diversijās. Kā uzsvēra Debors, no citiem darbiem ņemtie fragmenti redakcijas procesā transformējas par cilvēku iesākumu sagrozīšanas revolucionāro kritiku. Izrauta no sākotnējā konteksta un pārvietota jaunā salīdzinājumā, klases ienaidnieka kinematogrāfiskā propoganda var pavērsties pret viņu pašu. Buržuāzijas ideoloģijas vizuālajām rindām ir jāmetamorfizējas Situācijas teorijas gaismā.  Informācijas piespiedu atsavināšana ir mūsdienu kibernētiskā komunisma priekšnojautas.

Kad Debors strādāja pie The society of the Spectacle kino adaptācijas 1970. gadu sākumā, izveidot filmu no kinolenšu fragmentiem bija ļoti sarežģīti. Kinolenšu iepirkšana, montāžas studijas īre un kino seansu organizēšana prasīja nopietnus ieguldījumus no dāsnajiem sponsoriem. Par laimi, pēdējo trīsdesmit piecu gadu laikā, digitālās tehnoloģijas ir panākušas Situacionistu tehniku. Class Wargames kara laikā bija nepieciešams tikai neliels grants no Mākslas padomes, lai apmaksātu filmu, kas montēta Makintošs klēpjdatorā, Final Cut programmā, no videoierakstiem no Class Wargames uzstāšanām un video no viņu DVD kolekcijas. Vislabākais ir tas, ka mūsdienās mākslinieki savus darbus var izplatīt un rādīt visiem interesentiem, pateicoties tīklam. Piesavināšanās vairs nav tikai dažu mākslinieku-avangardistu privilēģija. Mediju komunisms šobrīd ir iestrādāts ikdienas dzīvē. Katrs var kļūt par 21. gadsimta Deboru – filmu-remiksu autoru. Likvidējiet intelektuālā īpašuma anahroniskos šķēršļus. Ieslēdziet datoru, palaidiet video redaktēšanas programmu, pieslēdziet ārējo cieto disku ar apstrādātu DVD un sāciet veidot savu filmu! Katrs cilvēks ir praktiskais Situacionists!

 

Kājinieki: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Kājinieku artilērija : ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Kājinieku transmisija: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Uzstādītā artilērijai: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Kavalērija: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Uzstādītā transmisija: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Dienvidu fronts: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Ziemeļu fronts: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

Arsenāls: ātrums, diapazons, aizsardzības vērtība, uzbrukuma vērtība

 

Aizsardzības teritorijas faktors kājiniekiem un artilērijai: caurlaists +2, forts +4

Aizskaršanas maksas faktors, neaizskartajiem jātniekiem: 4

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support