Ēriks Bergers (FI/AT)

Polsprung – Katastrofas testa režīms (2012)

POLPSPRUNG pēta katastrofu psiholoģiju un politiku. Polu maiņa (POLPSPRUNG) ir zemes magnētiskā lauka maiņa, un tā ir tikusi zinātniski pētīta. Tā ir cikliska, un šobrīd pastāv bažas, ka šī potenciāli katastrofālā polu maiņa var notikt tuvā nākotnē. Kā mēs rīkojamies draudīgu scenāriju un ārkārtas situāciju gadījumā? Kāda ir masu mediju loma pastāvīgas ārkārtas situācijas uzturēšanā? Kāda ir katastrofu sociālā funkcija, to iespējamais izmantojums personiskiem, ekonomiskiem un politiskiem nolūkiem?

Katastrofas testa režīms #1: polu maiņas detektors / Magnetometrs, kurš mēra zemes magnētisko lauku lai noteiktu iespējamo polu maiņu un padara pola novirzi no tās “normālās” vietas sadzirdamu ar sonifikācijas starpniecību.

Katastrofas testa režīms #2: muonu teleskops / Muonu teleskops pastāvīgi reģistrē saules vēja radīto gamma starojumu, salīdzinot iegūtos datus ar spekulatīvi katostrafālo gammas radiāciju, kas varētu rasties polu maiņas laikā.

Katastrofas testa režīms #3: lasīšana un atsauksmes / Ietver informāciju par polu maiņas pētījumiem un spekulācijām par iespējamām katastrofām. Katastrofu piezīmju grāmatā apmeklētāji ir aicināti atstāt piezīmes.

Biogrāfija

Ēriks Bergers ir mākslinieks un kultūras darbinieks, kurš dzīvo Helsinkos (Somijā). Viņa intereses ir informāciju procesu un atgriezenisko saišu struktūras, kuras mākslinieks pēta caur instalācijām, situācijām, performancēm un programmatūrām. Bergera šī brīža pētījumi par dziļo laiku un hibrīd-ekoloģiju aizveda mākslinieku pie darba ar ģeoloģiskiem procesiem, radiogēnu parādībām un to socio-politiskajiem ietekmi. Viņa darbi ir plaši izstādīti muzejos, galerijās, kā arī lielākajos mediju mākslas pasākumos Eiropā un pasaulē, kā, piemēram,  Ars Electronica, Lincā (Austrija), File festivālā San Paulu (Brazīlija), Sonar Barselonā (Spānija), Venēcijas Biennāle (Itālija). Bergera darbi ir saņēmuši vairākus apbalvojumus no Ars Electronija (Austrija), Bavārijas apraides stacijas un ZKM (Dānija), Vida Telefonica (Spānija), LABoral (Spānija), FilesPrix (Brazīlija).

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support