Estere Pollaka (NL) Ieva Auziņa un RIXC (LV)

Piens (2005)

Eiropa kā jau Eiropa. Bez robežām, tikai zeme ar cilvēkiem un lietām. Cilvēki un lietas, kas pārvietojas. Piena pēdas ir daļa no starptautiskās pārtikas tirdzniecības neskaitāmajiem maršrutiem, un tās šajā kartē iezīmē latviešu zemnieku ražotu pienu, pašmāju rūpnīcā, ar itāļu ekspertu palīdzību pārveidotu par sieru, transportētu uz Nīderlandi, nogatavināts nelielā siera pagrabā, pārdots Utrehtas tirgū un holandiešu apēsts. Šī karte seko pienam no pašas govs līdz pat patērētāju šķīvim. Visiem procesā iesaistītajiem cilvēkiem uz vienu darba dienu tika izdalītas GPS ierīces, kuras reģistrēja viņu un piena gaitas visa procesa garumā. 2005. gadā projekts “Piens” ieguva prestižo Ars Electronica “Zelta Nīke” balvu interaktīvās mākslas kategorijā.

http://milkproject.net/

Biogrāfijas

Estere Polaka dzimusi Amsterdamā un ir studējusi grafikas mākslu un jauktās tehnikas. Viņas radošajā darbā liela uzmanība tiek veltīta tam, kā tehnoloģijas ietekmē (vizuālo) uztveri.
No 1986.g. lîdz 1989.g. Estere Polaka studē Grafikas un jaukto tehniku nodaļā Rijksacademie voor Beeldende kunsten Amsterdamā.Vairākus gadus strādājot kā maketu redaktore dažādos žurnālos, viņa sāka interesēties par teksta un attēla savstarpējo mijiedarbību, kas laika gaitā izauga plašākā tehnoloģiju un socio-kultūras interešu laukā.Vienā no saviem projektiem – RealtimeAmsterdam.Diary in traces – māksliniece iesaistīja desmit Amsterdamas iedzīvotājus, kas katrs vienu nedēļu (laikā no 2002. gada oktobra līdz decembrim) aprīkoti ar GPS (Globālās Pozicionēšanas Sistēmas) ierīcēm piedalījās reālā laika karšu zīmēšanā, kuras pēc tam lielformāta projekcijas formā bija iespēja aplūkot karšu izstādē. Projekta dalībnieki devās savās ikdienas gaitās, un ieslēdza GPS „rasētājus“ vienmēr, kad bija ceļā. Šie dažādie maršruti galarezultātā izveidoja alternatīvu, ļoti personisku pilsētas karti.

Ieva Auziņa ir kuratore, pētniece, 2003. gadā Maģistra grāds Latvijas Mākslas Akadēmijas Mākslas zinātnes un vēstures nodaļā. Kā freelance kuratore kopš 1999. gada organizējusi dažādas mūsdienu mākslas izstādes, mediju kultūras un starpkultūru projektus. Dažādu koncepciju un tekstu autore, katalogu redaktore un tulkotāja. Mākslas kritika Latvijas mākslas periodikā. Pētījusi ZATK (bijušās LPSR Tautas kinostudijas eksperimentālo filmu studija) eksperimentālo filmu mantojumu.

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support