Pamela Noivirta, Markuss Dekers, Francs Ksāvers (AT)

Rēgradio (2014)

 

“Rēgradio” ir fizisks mehānisms, kas ģenerē skaitļus pēc nejaušības principa. Mūsu demokrātiskajai sabiedrībai kiberkultūra ir kļuvusi problemātiska. Tā vietā, lai digitālās tehnoloģijas izmantotu sociālās attīstības labā, ir radīts superdatoru darbināts panoptikons. Spiegu aģentūras un korporācijas kopē interneta saziņu satura analīzes nolūkos. Šobrīd informācijas apmaiņa internetā notiek ar nekodētu tekstu vai “drošai” pārsūtīšanai tā tiek šifrēta. Lai šifrēšanas metodes būtu patiešām drošas, ir svarīgi radīt ļoti labu nejaušo kodu. Parasti šos kodus veido pseidonejaušuma ģeneratori. Tā kā tos ģenerē algoritmi, tie nav īsti nejauši un tos var uzminēt ar jaudīgu datoru palīdzību. Pievēršoties šim jautājumam, mākslinieki ir izgatavojuši rēgradio – ierīci, kas ražo patiesi nejaušus skaitļus. Atsaucoties uz nejaušības principa izmantošanu mākslā un Hainca fon Forstera otrās pakāpes kibernētiku, “Rēgradio” savieto atgriezenisko saiti un kvantu efektus, lai radītu nejaušus skaitļus realitātes robežās un aiz tām. “Rēgradio” publicē rezultātā iegūto nejaušo skaitļu datplūsmu, lai ģenerētu kriptogrāfiskos kodus. Tādējādi sabiedrība tiks atbrīvota no šābrīža novērošanas stāvokļa.

 

Biogrāfijas:

Pamela Noivirta dzīvo Lincā un darbojas kā autore, brīvā žurnāliste un radio redaktore. Viņas darbi saistīti ar tādām tēmām kā fašisms, arhitektūra un art brut, kā arī psihiatrija.


Markuss Dekers strādā ar improvizāciju, troksti un telpiski eksperimentālām situācijām. Bijis iesaistīts x-change interneta radio iniciatīvā un firstfloor.org, šobrīd bieži sadarbojas tādiem māksliniekiem kā Uši Reiters un Laura Belofa.

Francs Ksāvers ir mediju mākslas otrās paaudzes pionieris. Viņa darbi  Kunstlabor, Funkfeuer un tagad Stadtwerkstatt, Lincā apvieno eksperimentāli māksliniecisku un filozofisku pieeju ar kritisku nostāju par informācijas sabiedrību. Viņa darbi bijuši plaši izstādīti, kā arī bijuši daļa no izstādes Viļņi Rīgā 2006.

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support