Martins Hauzs (UK)

Skices zemes datoram (2013-2014)

“Skices zemes datoram” demonstrē dzīvās dabas “laboratorijas” studiju sēriju, kas izveidota kā skices zemes datoram kopā ar fotodokumentāciju dažādiem mēģinājumiem īstenot burtisku, māksliniecisku pētījumu par saiknēm starp zemi, kodu un skatītāja psihi. Zemes dators piedāvā iedarbināt pašdarinātu ierīci, kura veidota tikai no zemes un ierakta zemē kā kritisks piemineklis cilvēku izstrādātajām tehnoloģijām. Tā turpinātu darboties ilgtermiņā un būtu redzama ikvienam. Visa apkārtējā vide (ģeofiziskā, bioloģiskā, elektriski ķīmiskā) pati kodē un manipulē ar aktīvu, jaunu skaitļošanas kristālisko struktūru, kura skaitļo, iespaido un pārkodē šo vidi komplicētas atgriezeniskās saites sistēmas ietvaros. Dzīvās dabas “laboratorijas” studijas sastāv no trim konteineriem, kuri ierobežotā vidē pēta dažādās kodētās un enerģētiskās transformācijas, kuras īsteno zemes dators. Šie konteineri ir atvērti un tos ietekmē vietējā apkārtējā vide un elektromagnētiskās pārmaiņas. Šīs pārmaiņas redzamā veidā pārkodēs zemē esošos substrātus.

Attēli dokumentē zemes datora prototipa veidošanu un tā konstruēšanu dabā (2014. gada sākumā), parādot, kā laboratorijas studijas saistās ar plašāku priekšstatu par zemes datoru.

Biogrāfija

Caur eksperimentālo situāciju konstruēšanu (ar procesu vadīto performanci, laboratorijām, pastaigām un radošajām darbnīcām), materiāliem mākslas darbiem un dokumentiem, Martins Hauzs pēta saistību starp vielām un materiāliem vai protokoliem, atainojot pasaules redzamības un slēpšanās problēmas. Kopš 1998. gada, Martins Hauzs ir publicējies, uzstājies, pasniedzis radošās darbības, kā arī ir ticis izstādīts visā pasaulē. 

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support