Mihals Kindernajs, Ondžejs Vavrečka, Milošs Vojtehovskis (CZ)

Imagogrāfs (2013/2014)

“Imagosfēra” ir starpdisciplinārs projekts, kas īpatnējā veidā apvieno mākslu un zinātni. Šo veidu mākslinieki dēvē par “imagosfēru”, kas nozīmē neredzamu un gandrīz nedzirdamu parādību. Ar paškonstruētu ierīci, ko viņi nosauc par imagogrāfu, mākslinieki izmēra, sonificē un vizualizē neredzamo un nedzirdamo, tādējādi precīzi izmērot plaša mēroga elektromagnētiskos viļņus (100 MHz – 6 GHz). Tādā veidā viņi rada mākslinieciskus attēlus, urbānās kartes, “viļņu paklājus” utt. Tas sastāv no zinātniskiem elektromagnētiskajiem viļņiem (Wi-Fi, Bluetooth, radio viļņiem, bezvadu kameru ķēdēm, GSM tīkliem utt.) un “elektriskajiem spokiem”, halucinācijām un, protams, mākslinieku performances ar viņu radīto mašīnu – imagogrāfu. Mākslinieki dodas arī teatrālās pastaigās, nesot imagogrāfu uz muguras un veicot iepriekš minēto parādību sonifikācijas un vizualizācijas. Pastaigu performances iekļauj tekstu skandēšanu, kuri pievērš uzmanību elektrosmogam un pārmērīgai mobilo telefonu, Wi-Fi un citu ierīču izmantošanai. Vēl viena svarīga performanču sastāvdaļa ir videi draudzīga norobežošanās no elektriskā lauka pilsētas dzīvojamās telpās un elektromagnētisma tematizēšana ar māksliniecisku izpratni un paņēmieniem.

Biogrāfija

Ondžejs Vavrečka ir studējis valodas, humanitārās zinātnes, filmu rediģēšanu un audiovizuālās studijas  - abas pēdējās jomas Prāgas izpildītājmākslas akadēmijas Filmu fakultāte. Viņa galvenais princips darbos ir kolāžas, montāža un asamblāža. Vavrečka spēlē arī mūzikas instrumentus un darbojas ar 16mm filmu, ar ielās atrastiem objektiem, pie jūras un mežā, ar tekstu un teoriju fragmentiem.

Mihals Kindernajs ir intermediju mākslinieks, kurš darbojas ar interaktīviem skaņu, attēlu un citu sastāvdaļu savienojumiem datoru pieteikumu vidē. Viņš rada video performances, instalācijas, skaņu un interaktīvos projektus, bieži vien ar ekoloģiskiem aspektiem. Viņš ir viens no Yo-Yo bezpeļņas organizācijas veidotājiem, Kravin KRA organizācijas dalībnieks, un Školská 28 galerijas Prāgā, biedrs. 

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support