Jaunumi

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

16. maijā plkst. 20.00 Spīķeru koncertzālē norisināsies festivāla “Māksla+Komunikācija 2014” performances un elektroniskās mūzikas koncerts. Viens no košākajiem programmas priekšnesumiem būs Jorisa Straibosa un Jamilas Riosas vizuāli un audiāli ekspresīvā lāzerperformance COVEX.

Šī gada festivāla “Māksla+Komunikācija' 2014” performanču un elektroniskās mūzikas koncerta programma Latvijas publiku pirmreizēji iepazīstinās ar vairākiem spilgtiem un starptautiski atzītiem māksliniekiem, tostarp – daudzsološajiem skaņas un attēla mākslas talantiem Jorisu Straibosu (Joris Strijbos) un Jamilu Riosu (Yamila Rios) no Nīderlandes.

Jamila Riosa ir komponiste, performētāja un skaņu māksliniece, kuras neparasto tehniku raksturo tradicionālo čella skaņu iespēju paplašināšana, pievienojot instrumentam dažādus sensorus, kuri ar elektronisku ierīču palīdzību tūlītēji tiek pārtulkoti skaņā. Šī sistēma ļauj māksliniecei spēlēt un manipulēt ar čella skaņu vienlaicīgi. Kā komponisti Jamilu Riosu interesē elektronikas un tradicionālo instrumentu saspēles iespēju pētīšana.

Joriss Straiboss ir Roterdamā dzīvojošs mākslinieks, kurš darbojas tādos mākslas laukos kā “pagarinātais kino”, audio performances un kinētiskās gaismas instalācijas. Uzsākot mūziķa karjeru, Joriss Straiboss ir izdevis ierakstus dažādās ierakstu kompānijās, koncertējis un performējis visā Eiropā. Dekonstruējot audio aprīkojumu mūzikas performancēm, mākslinieks savu tehnisko aprīkojumu papildinājis ar rudimentāru analogo video iekārtu. Šobrīd Straiboss aizraujas tieši ar šādu tehnoloģiju sniegtajām iespējām attēlu un skaņu radīšanā un manipulācijā.

Audiovizuālā lāzerperformance “COVEX” - skaņu mākslinieces un komponistes Jamilas Riosas un mākslinieka Jorisa Straibosa kopprojekts, piedāvā neparastu elektro-akustiskas skaņas un lauztu gaismas motīvu saspēli. Performances skanējums veidots elektroniski paplašinot un papildinot tradicionālo čella skaņu, procesā radot gan kompleksas, fragmentētas trokšņu vides, gan pavisam skaidru un harmonisku dūkoņu. Ar lāzera stariem, savukārt, tiek radīti neparasti krāsu motīvi un dinamisku formu ainava, lāzera starus raidot cauri transparentiem objektiem. Šādi tiek radīts tā dēvētais “plankumu” jeb “traipu” efekts.

Informācija medijiem, 22. 04. 2014.

Performances un elektroniskās mūzikas koncerts ir daļa no 16. starptautiskā mediju kultūras festivāla “Māksla+Komunikācija 2014”, kas ik gadu pulcē ap simts dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, lai lai diskutētu par jaunākajām idejām un tendencēm mākslā, sabiedrībā, zinātnē un tehnoloģiju attīstībā. Šī gada festivāla programma papildina vērienīgo izstādi “Lauki”, kas no 16. maija līdz 3. augustam būs aplūkojama LNMM izstāžu zālē Arsenāls.

Biļetes uz “Māksla+Komunikācija 2014” festivāla koncertu ir nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7585

Biļešu cenas: 9 EUR, studentiem, skolēniem un pensionāriem – EUR 4,50. Biļetes varēs iegādāties arī pirms koncertiem (vietu skaits ierobežots).

Koncerta norises vieta: Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4/1, Rīga

Sekojiet līdzi informācijai par citiem festivāla notikumiem un izmaiņām festivāla mājas lapā: http://fields.rixc.lv vai sazinieties ar festivāla organizētājiem – Jauno mediju kultūras centru RIXC elektroniski, sūtot e-pastus uz rixc@rixc.lv

Sekojiet līdzi mums arī: http://www.facebook.com/rixcriga un http://twitter.com/rixcriga

Kontaktinformācija:

Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Maskavas iela 10 (3. stāvs), Rīga, LV-1050 Tālr.: 67228478 (birojs), 29635167 (Agnese Baranova, mob.) E-pasts: rixc@rixc.lv

Koncertu atbalsta: Nodibinājums Rīga 2014, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, ES programma Kultūra 2007–2013, Mondriana fonds.

Informatīvais atbalsts: Delfi.lv, ir.lv, KDiena, easyget.lv, FOLD, VETO MAGAZINE, Satori,

Arterritory, Rīgas Laiks, echogonewrong.com, We-make-art-nomoney.com, Neural, Riga This

Week, Kultura.lv, Pastaiga, Live Riga, LR1, LR2, Euroawk, JCDecaux, Radio Naba, Figaro.

Atgriezties
 

14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support