Performances

Pietkdien 16. Maijā, 20.00

Spīķeru koncertzāle

Šogad Festivāla koncerta un dzīvo perfromanču programma Spīķeru koncertzālē piedāvās brīnišķīgās violnieces Mia ZABELKA (AT) radio perfromanci, Makino TAKASHI (JP) piedāvās dzīvu skaņas un steroskopisku 16mm filmas projekciju sajaukumu, Yamila RIOS & Joris STRIJBOS (NL) sniegs transcedentu dzīvā čella un lāzerobjoektu sajaukumu. Koncertā piedalīsies arī latviešu skaņu mākslinieku apvienība “Clausthome” (Lauris Vorslavs, Ģirts Radziņš) un video mākslinieks Mārtiņš RATNIKS (LV), klausītājiem un skatītājiem piedāvājot skaņas un video modulāciju performanci, kurā skenējot un translējot tiks veidotas reāllaika audio un video signālu modulācijas, radot piesātinātas skaņu ainavas un elektromagnētisko viļņu kolāžas.

 

Mia Zabelka (AT)

RADIO VIOLE

Radio performance

Mia Zabelka (Mia Zabelka) sava"Radio vijoles" performancē izmanto elektronisko radio vijoli, balsi un elektroniku. Enerģijas avots radio vijolei ir antena, kura radio signālus pārvērš elektriskajā strāvā. Izmantojot divu skaļruņu sistēmu, māksliniece vienlaikus var dzirdēt gan savu dzīvo izpildījumu, gan pirms dažām sekundes simtdaļām iespēlētos radiosignālus. Šāda akustiska “aizkavēšanās” skaņdarbā kļūst par konstantu atbalsi jeb atmiņu fonu. Mia Zabelka ir attīstījusi unikālu mūzikas valodu, kuras pamatā ir vijoles skaņu iespēju rekonstrukcija, izmantojot elektroniskas ierīces un inovatīvas performatīvās tehnikas. Mia Zabelka ir attīstījusi procesu, kuru viņa pati sauc par „automātisko spēlēšanu.” Vijolniece (gan individuāli, gan sadarbībā ar citiem zināmiem māksliniekiem) ir sniegusi koncertus un performances visā Eiropā, kā arī Amerikā un Āzijā. Māksliniece saņēmusi vairākus apbalvojumus, tostarp, trīs reizes ieguvusi prestižo Prix Ars Electronica balvu.

http://www.miazabelka.com

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Makino Takashi (JP)

SPACE NOISE 3D

Izmantojot gan filmu gan video projektorus, mākslinieks rada kustīgus attēlus ar sarežģītiem kontrastiem. Skatītāji to vēro ar 3D brillēm. Pats mākslinieks izpildīs mūziku kā arī spēlēsies ar 16mm filmu lai mainītu un ietekmēru projecētos attēlus. Ar dūmu mašīnas palīdzību projecētamiem attēliem tiks piešķirta fiziska klātesamība telpā.

Makino Takashi ir dzimis 1978. gadā, Tokijā. Makino sāka veidot filmas 1997. gadā. Pēc Nihonas Universitātes Mākslas Koledžas kino departamenta absolvēšanas 2001. gadā, viņš viens pats devās uz Londonu lai mācītos pie Brāļiem Kvejiem (Quay Brothers). Viņš pārsvarā studēja filmu mūziku un apgaismošanu. Makino turpināja uzņemt filmas atgriežoties Japānā un regulāri organizē solo ekranizācijas kopš 2004. gada. Makino filmu veidošanas tempu paātrināja viņa tikšanās ar Džimu O'Rurku (Jim O'Rourke) 2005. gadā. Viņa filma "No is E" 2007. gadā Image Forum Festivālā vinnēja Terayama Shuji balvu. Makino tika izcelts Roterdamas Starptautiskajā Filmu Festivālā 2008. gadā un viņa filma "Elements Of Nothing" tika nominēta Tiger balvai (Tiger Award).  Kopš tā laikā viņa, kā vadošā Japānas eksperimentālā kino mākslinieka, filmas ir izrādītas vairāk kā 30 starptautiskajos kino un video mākslas festivālos. 2009. gadā viņa darbs "Still In Cosmos" vinnēja 25FPS Starptautiskā Eksperimentālā Filmu un Video festivāla Grand-Prix. Viņa pirmā vidējā garuma filma "The World" tika pirmizrādīta Kichijoji Baus Teātrī Tokijā, iezīmējot jaunu laikmetu eksperimentālajā kino.

http://vimeo.com/75707470
http://www.youtube.com/watch?v=kv_Od18yhdc

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Yamila Rios & Joris Strijbos  (NL)

COVEX

Audiovizuāla performance

skaņu māksliniece un komponiste Jamila Riosa (Yamila Rios) un mākslinieks Joriss Straiboss (Joris Strijbos) no Nīderlandes savā lāzerperformancē "COVEX" piedāva neparastu elektro-akustiskās skaņas un lāzeru gaismas motīvu saspēli. Performances skanējums veidots, elektroniski paplašinot un papildinot tradicionālo čella skaņu, procesā radot gan kompleksas, fragmentētas trokšņu vides, gan pavisam skaidru un harmonisku dūkoņu. Ar lāzera stariem, savukārt, tiek radīti neparasti krāsu motīvi un dinamisku formu ainava, lāzera starus raidot cauri transparentiem objektiem.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Clausthome & Martins Ratniks (LV)

OSCILLON ABSTRACTIONS AND ELECTRICITY GRAPHICS

Clausthome” (Lauris Vorslavs, Ģirts Radziņš) un video mākslinieks Mārtiņš Ratniks, klausītājiem un skatītājiem piedāvājot skaņas un video modulāciju performanci, kurā skenējot un translējot tiks veidotas reāllaika audio un video signālu modulācijas, radot piesātinātas skaņu ainavas un elektromagnētisko viļņu kolāžas. Mūziķu apvienība Clausthome nodarbojas ar dažāda veida radiofrekvenču skenēšanu, radiosignālu kolekcionēšanu, skaņas atgriezeniskās saites un modulācijas eksperimentiem. Mārtiņš Ratniks ir viens no zināmākajiem Latvijas video māksliniekiem, kura eksperimenti mākslas un tehnoloģiju jomā ir guvuši arī starptautisku atzinību. Sadarbība starp Mārtiņu Ratniku un Clausthome nebūs pirmreizēja, mākslinieki iepriekš sadarbojušies arī citos projektos, kā, piemēram, “Spektrosfēra” (2006), “Neatklātā planēta” (2012) u.c.

.

 

Jaunumi


14.07.2014

Īpašais piedāvājums 8. Pasaules koru olimpiādes dalībniekiem!

01.07.2014

Gidu vadībā pa mākslas labirintiem

14.05.2014

Izstādes LAUKI atklāšana jau rīt!

14.05.2014

Rīgā koncertēs avangarda mūzikas zvaigzne vijolniece Mia Zabelka

14.05.2014

“Kosmosa troksnis” - Japānas eksperimentālā kino lielākā zvaigzne Makino Takaši Spīķeru koncertzāle

14.05.2014

Izstāde “Lauki” atklās muzeju nākotnes mākslu

14.05.2014

Elektriskais signāls skaņās un krāsās – Clausthome & Mārtiņš Ratniks

14.05.2014

COVEX – krāšņas lāzerainavas un akustiskā čella izaicināšana

14.05.2014

ATJAUNOJAMĀ NĀKOTNE – Starptautiska konference par mākslu, zinātni un kultūras inovāciju

14.05.2014

Izstāde LAUKI

Atbalstītāji


Support

Sadarbības partneri


Partners

Informatīvie atbalstītāji


Support